W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie z okazji „Dnia Samorządu Terytorialnego”. W trakcie uroczystości prezydent wręczył odznaczenia państwowe przedstawicielom samorządu. Wśród wyróżnionych znalazł się Andrzej Salwa, burmistrz Mieszkowic.


Krzyż Zasługi nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom. W tym roku Andrzej Duda przyznał takie odznaczenia samorządowcom z całej Polski w szczególnym dla nich dniu Samorządu Terytorialnego.

- Dziękuję za tę służbę dla swoich, dla tych najbliższych, dla sąsiadów, współmieszkańców, dla swojej gminy, powiatu, województwa, regionu, ale dziękuję także, że poprzez tę służbę czynnie uczestniczycie państwo w budowaniu potencjału dowodzenia Rzeczypospolitej, czyli nas wszystkich – mówił Andrzej Duda podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

W gronie wyróżnionych samorządowców znalazł się Andrzej Salwa. Burmistrz Mieszkowic nie ukrywa dumy i wzruszenia spowodowanego tak dużym zaszczytem.

- Jest to nie tylko wyróżnienie dla mnie, ale jest to również nagrodzenie pracy wszystkich samorządowców z Mieszkowic. Duży wkład w tę nagrodę należy się moim poprzednikom oraz współpracownikom, którzy przyczyniają się do rozwoju naszej gminy. Medal daje mi również dodatkowe siły do dalszej, wytrwałej pracy na rzecz Mieszkowic i regionu – mówił po uroczystości Andrzej Salwa.