Jeszcze w tym roku na Alei Gwiazd Plejstocenu w Moryniu będzie można oglądać modele wszystkich zwierząt epoki lodowcowej, których tropy zostały „odciśnięte” na tablicach z brązu wbudowanych w promenadę. Kolejnymi okazami, które staną na słynnej alei będą prażubr oraz łoś północny.


Dwa ostatnie modele zwierząt epoki lodowcowej staną przy promenadzie w ramach realizacji projektu pt. "Promocja regionu poprzez rozwój i promocję Geoparku – Kraina polodowcowa nad Odrą."

Umowę o przyznaniu pomocy w wysokości 45 592,00 zł, w dniu 4 lipca 2018 r. podpisali burmistrz Morynia Józef Piątek oraz wicemarszałek Jarosław Rzepa. Koszt realizacji całego projektu wynosi 75 424,00 zł.

Należy wspomnieć, że Aleja Gwiazd Plejstocenu w Moryniu jest pierwszym w regionie parkiem geologiczny, którego infrastruktura połączyła liczne obiekty związane z epoką lodowcową na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Podczas spaceru po ścieżkach moryńskiej alei podziwiać możemy już osiem z dziesięciu modeli zwierząt epoki lodowcowej. Są to m.in.: mamut, jeleń olbrzymi, dziki koń stepowy, lew jaskiniowy, niedźwiedź jaskiniowy, nosorożec włochaty, renifer oraz tygrys szablozębny. Do tej kolekcji we wrześni br. dołączą prażubr i łoś północny.