Według planów, pierwsze egzaminy na prawo jazdy w Barlinku odbędą się 3 lipca. Kiedy ruszą zapisy i gdzie będą musieli zgłaszać się kursanci?


W całym regionie wielu kursantów oczekuje na uruchomienie filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Barlinku. Powód? W tej miejscowości, według osób, które uczą się jeździć, łatwiej będzie zdać egzamin na prawo jazdy.
- Brak tramwajów, skomplikowanych rond czy skrzyżowań na pewno powoduje, że egzamin w Barlinku będzie mniej stresogenny – mówi Tomasz z Chojny, chce wybrać się na kurs prawa jazdy, ale egzamin zdawać nie w Szczecinie lub Gorzowie, ale właśnie w niewielkim Barlinku.
Kiedy ruszą zapisy? Cezary Tkaczyk, dyrektor WORD w Szczecinie apeluje o cierpliwość.
- Czeka nas remont obiektu i przygotowanie infrastruktury, nie mamy jeszcze nawet zatrudnionych pracowników do barlineckiej filii – wyjaśnia. - Od Marszałka Województwa mamy czas do września, ale myślę, że będziemy gotowi szybciej. Według wstępnych planów, pierwsze egzaminy będą mogły odbyć się już 3 lipca – dodaje.
Radzi, by osoby myślące o kursie, zapisały się na niego w czerwcu, wówczas po odbyciu wspominanego kursu będzie już funkcjonował ośrodek egzaminacyjny w Barlinku.
Zapisać się na egzamin będzie można osobiście w siedzibie WORD w Barlinku, tu będzie można też wnieść opłaty za egzaminy. Dla tych, którzy korzystają z internetu, udostępniona będzie także platforma on-line.
- Mamy XXI wiek, na egzamin będzie można zapisać się z wykorzystaniem internetu, a opłatę uiścić przelewem – mówi Cezary Tkaczyk.
Prawdopodobnie zapisy na pierwsze egzaminy w Barlinku ruszą w połowie czerwca.

Czytaj także:
Egzaminy na prawko w Barlinku od lipca.
Egzamin na prawko w Barlinku? To prawie pewne.
To już pewne! Egzaminy na prawko w Barlinku od przyszłego roku.