Niemcy zaostrzają przepisy. Szczególną uwagę kierują w stronę pracowników sezonowych i mieszkańców pogranicza, które muszą przekroczyć granicę w niezbędnym celu zawodowym. 
Ambasada RP informuje, że nowe przepisy dotyczą także pracowników sezonowych. Osoby przyjeżdżające do pracy na co najmniej kilka tygodni, będą musiały poddać się dwutygodniowej kwarantannie (po powrocie do Polski czekać ich będzie kolejna dwutygodniowa kwarantanna). ’Lub pracodawca będzie musiał podjąć równoważne działania w celu zachowania higieny i unikania kontaktów międzyludzkich. Pracownicy sezonowi przyjeżdżający do Niemiec powinni móc udowodnić, że mają możliwość odbycia kwarantanny albo, że zapewniono im odpowiednie warunki higieniczne w miejscu pobytu i środki ostrożności, służące ograniczeniu kontaktów. 

Obowiązek kwarantanny nie będzie dotyczył pracowników przygranicznych (osób dojeżdżających do pracy), personelu medycznego, czy osób, które muszą przekroczyć granicę w niezbędnym celu zawodowym. Obywatele innych państw, poruszający się w tranzycie do kraju swojego zamieszkania, również nie będą musieli przechodzić dwutygodniowej kwarantanny (na przykład Polak wracający z Francji, przejeżdżający przez Niemcy, kwarantannę przejdzie dopiero w Polsce).