W dniu 21.09.2018 około godziny 11:46 dyżurny SK KP w Gryfinie zadysponował dwa zastępy z naszej jednostki do Miejscowości Klępicz gdzie doszło do pożaru.

Pod dotarciu na miejsce zdarzenia i wstępnym rozpoznania stwierdziliśmy że doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym a piwnica i pomieszczenia mieszkalne wypełnione są dymem. Natychmiast przeprowadzono ewakuację mieszkańców budynku i przystąpiono do działań.

Działania strażaków polegały na wygaszeniu pieca CO oraz podanie środka gaśniczego w postaci proszku z gaśnicy. Ze względu na brak możliwości dojścia do szczytu komina oraz braku wyczystki na strychu budynku KDR poprosił o dodatkowe wsparcie z JRG w Gryfinie. Na miejsce zadysponowani został podnośnik i dopiero przy jego pomocy udało się uporać  z pożarem.

W wyniku podtrucia się dymem jedna osoba została przebadana przez zespół ratownictwa medycznego, osoba nie była hospitalizowana udzielono jej pomocy medycznej na miejscu.

To kolejny pożar sadzy w naszej gminie., taki pożar jest bardzo niebezpieczny ze względu na duże prawdopodobieństwo wydostania się ognia na zewnątrz komina i zapaleniu się drewnianej konstrukcji dachu.

Przypominamy również że pieca oraz komina w takich przypadkach nie należy gasić wodą. W Tym wypadku w panice doszło do takiego zdarzenia i mogło się skończyć tragicznie.