W dniu 8.05.2019 o godzinie 19:00 dyżurny SK KP w Gryfinie zadysponował zastęp OSP Moryń w pobliże drogi rowerowej niedaleko Starego Objezierza po dotarciu na miejsce okazało się za pali się trawa wzdłuż ścieżki.
Po uporaniu się z ogniem kolejne zgłoszenie dotyczyło podobnego przypadku tym razem niedaleko Nowego Objezierza. Po dotarciu sytuacja podobna, paliła się trawa i krzaki wzdłuż ścieżki rowerowej. Długo nie trzeba było czekać po kilku chwilach następna lokalizacja pożaru tym razem w Przyjezierzu tuż obok nieczynnej stacji kolejowej pożar trawy i tu również tuż przy samej ścieżce.

Dojazd do każdej lokalizacji pożaru  na drodze rowerowej był utrudniony, strażacy musieli się przedzierać przez pola łąki i krzaki. Już kiedyś jednostka zwracała na to uwagę że straż pożarna niestety nie posiada odpowiedniego zaplecza sprzętowego aby docierać do niektórych miejsc na ścieżce rowerowej. Samochody są duże i ciężkie. Można zadać sobie pytanie, co gdyby doszło tam do naprawdę groźnej sytuacji, co w takiej sytuacji można by było zrobić.