W sobotni (21.09) wieczór przed godziną 23:00 służby otrzymały zgłoszenie dotyczące pożaru w budynku przy ul. Szczecińskiej w Pyrzycach. Na miejsce natychmiast zostały zadysponowane zastępy straży pożarnej z JRG Pyrzyce, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

Chwilę przed godziną 23:00 na ganku jednego z budynków mieszkalnych pojawił się ogień, na którym w ciągu dnia kładziona była papa. Na ulicy szybko pojawiło się zadymienie. Dzięki szybkiej reakcji kobiet z sąsiedniego budynku służby mogły podjąć, w krótkim czasie od wystąpienia pożaru działania ratowniczo- gaśnicze. 
Jak się okazało w budynku przebywały dwie zamieszkujące tam kobiety, które musiały zostać ewakuowane przez jedno z okien. Po przybyciu zastępów straży pożarnej strażacy ewakuowali kobiety, a następnie przekazali je ratownikom medycznym. Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego okazało się, że kobietom na szczęście nic się nie stało. Brak było jakichkolwiek obrażeń i dolegliwości. 
W wyniku tego pożaru nie doszło do zapalenia się wnętrza domu. Wielkie brawa należą się świadkom zdarzenia za pomoc i szybkie powiadomienie służb ratunkowych.