W dniu 4.01.2020 o godzinie 17:45 dyżurny SK KP w Gryfinie zadysponował dwa zastepy z jednostki OSP Moryń na ulicę Rynkową w Moryniu gdzie doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w jednym z domów jednorodzinnych.
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia a następnie przystąpili do działań które polegały na podaniu środka gaśniczego w postaci proszku gaśniczego.
W między czasie do działań został zadysponowany podnośnik znajdujący się na wyposażeniu JRG w Gryfinie. Przy pomocy podnośnika ratownicy udali się na szczyt komina, gdzie przy pomocy zestawu do czyszczenia zrzucili palącą się sądzę, którą następnie wydobyli z wyczystki.
Ze względu na bliskość przewodów energetycznych poproszono pogotowie energetyczne o wyłączenie prądu tak aby ratownicy znajdujący się w koszu nie zostali przez niego porażeni. Ze względy że doszło do mikro rozszczelnienia komina ratownicy sprawdzili również występowanie tlenku węgla w wewnątrz budynku.

Działania zakończono tuż po godzinie 22 a udział w nich wzięły dwa zastępy OSP Moryń, zastęp z OSP z Witnicy oraz jeden zastęp JRG Gryfino a także pogotowie energetyczne. 

Tekst i zdjęcia dzięki OSP Moryń