W dniu 13.02 2019 o godzinie 19:41 dyżurny SK KP w Gryfinie zadysponował dwa zastępy z jednostki OSP Moryń na ulicę Kościuszki w Moryniu gdzie doszło do pożaru sadzy kominowej w budynku mieszkalnym.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali bardzo silne zadymienie oraz ogień wydostający się metr nad kominem.

Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do kotłowni gdzie znajdował się piec  i przystąpili do działań polegających na wygaszeniu pieca oraz podaniu środka gaśniczego w postaci proszku z gaśnicy.

Ze względu na brak możliwości dojścia przez strych do szczytu komina ratownicy sprawili drabinę i w odpowiednim zabezpieczeniu oraz asekuracji dostali się na szczyt komina i przy pomocy szczot wyczyścili przewód na całej jego długości.

Ze względu na silne zadymienie w budynku ewakuowano jedna osobę na zewnątrz budynku, następnie po przewietrzeniu budynku sprawdzono pomieszczenia pod kątem występowania tlenku węgla którego nie wykryto. Po zakończonych działaniach mieszkaniec domu wrócił do budynku. 

W działaniach które trwały ponad dwie godziny brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej z Morynia. GBA Iveco oraz GCBA Tatra