Rozpoczął się drugi etap budowy gryfińskiego zintegrowanego centrum przesiadkowego. Centrum to wchodzi w skład powstającej Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej. Połączy ona ze sobą w miasta aglomeracji szczecińskiej. Podróżowanie między nimi stanie się szybsze, wygodniejsze i bardziej ekologiczne.
 

 
 
 
Ideą centrum przesiadkowego jest ułatwienie podróżnym przesiadanie się na rozmaite środki transportu w jak najbliższym sąsiedztwie.
 
W zeszłym roku zrealizowano I etap inwestycji – przebudowę odcinka ul. Kolejowej, tworząc przy niej parking tzw. „park & ride”. Podróżni przesiadając się na pociąg, mogą tu zaparkować swoje samochody.
 
Obecny II etap inwestycji przy ulicach 1 Maja i Sprzymierzonych obejmuje: budowę nowego dworca autobusowego i postoju dla taksówek, przebudowę przejścia podziemnego, nową nawierzchnię ulic i chodników, instalację małej architektury miejskiej. Przy dworcu kolejowym powstanie wiata dla rowerów „bike & ride”. 
 
Pojawią się też nowe nasadzenia zieleni: blisko 40 drzew, ponad 650 krzewów i 2250 kwiatów. Nowością będzie nowy pas zieleni przy ul. 1 Maja, odgraniczający parking od jezdni.
 
Ostatnim etapem inwestycji będzie m.in. budowa windy dla pieszych od ul. Kolejowej do ul. 9 Maja. Ułatwi to znacząco przemieszczanie się osobom starszym, niepełnosprawnym i z wózkami dziecięcymi.
 

 
 
Ile kosztuje cała inwestycja? 10 802 947,46 zł. Gmina pozyskała na ten cel 8 037 416,42 zł ze środków unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
 
Nowe centrum przesiadkowego znacząco zmieni krajobraz centrum Gryfina. Będzie estetycznie i nowocześnie, a podróżowanie stanie się przyjemniejsze.
 
Poszczególne etapy prac przyniosą czasowe utrudnienia w ruchu. Obsługa pasażerów autobusów już teraz odbywa się na ulicy Kolejowej. Prosimy o śledzenie komunikatów, które będą pojawiać się na bieżąco na stronach internetowych Gminy oraz Powiatu. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na wyrozumiałość!