Kolejny raz w Krzywinie odbył się festyn rodzinny pn. "Powitanie lata" zorganizowany przez animatorów sportu, Radę Sołecką, OSP Krzywin oraz ADK 'Szafir". Honorowym gościem tegorocznego spotkania był złoty medalista Mistrzostw Świata na ergometrze wioślarskim, mieszkaniec Żelechowa i wychowanek krzywińskiej podstawówki Michał Gadowski.


Cykliczne wydarzenie sportowe zgromadziło mieszkańców Krzywina, dla których jak co roku przygotowano wiele atrakcji. Jedną z nich były "Zawody na ergometrach", w których pod czujnym okiem Mistrza swoich sił próbowali zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Każdy z uczestników zawodów mógł się przekonać, jak wiele wysiłku i pracy trzeba włożyć, aby "dopłynąć" do mety. 


Podczas festynu odbył się także turniej piłki nożnej i siatkówki kobiet, w których zawodniczki z ADK "Szafir" zmierzyły się zaprzyjaźnionymi drużynami z Widuchowej i Bań. Zwyciężczyniom i uczestniczkom turnieju pamiątkowe puchary i dyplomy wręczał Michał Gadowski.

Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci, które uczestniczyły m.in w grze w "dwa ognie", bitwie na balony wypełnione wodą, czy przejażdżce wozem strażackim. Natomiast dla tych, którym upał dawał się mocno we znaki strażacy rozpylili kurtynę wodną.