Wyspa Pucka w Szczecinie ponownie powitała wędkarzy Okręgu szczecińskiego na drugiej turze zawodów spławikowych o Grand Prix Okręgu Szczecin. Na starcie stanęło ponad 70 zawodników, w tym aż 50 seniorów.


Kolejny udany start zanotowali chojeńscy przedstawiciele wędkarstwa spławikowego. Członkowie koła nr 84 PZW Odra Chojna reprezentujący klub sportowy WKS POMOT Chojna w końcowym rozrachunku plasowali się w środku stawki swoich podsektorów. Pozytywny wyjątek stanowi Marek Wysokiński, który zwyciężył w sektorze C2 i pnie się w górę w klasyfikacji ogólnej GP Okręgu.

Druga połowa maja to czas na przygotowania do najważniejszej imprezy sportowej w Okręgu szczecińskim jaką są niewątpliwie Indywidualne Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Szczecin. To właśnie w dniach 2-3 czerwca na zbiorniku Sicina do rywalizacji staną najlepsi zawodnicy swoich kół i klubów, aby powalczyć o miano Mistrza Okręgu Szczecin i tym samym zdobyć przepustkę na start w Mistrzostwach Polski seniorów w wędkarstwie spławikowym w Lublinie na zbiorniku Dratów. Rokrocznie Koło wędkarskie nr 84 PZW Odra Chojna ma swoich reprezentantów podczas tej prestiżowej imprezy. Nie inaczej będzie również w tym roku, gdyż pewni udziału w Mistrzostwach Okręgu są Paweł Bucyk, Mariusz Strzelczyk, Marek Wysokiński i Tomasz Bielecki. O przepustkę na start w Mistrzostwach Okręgu powalczą jeszcze Kamil Skiba i Marcin Przybyła.

Tym samym jest duża szansa, że koło Odra Chojna będzie miało aż sześciu przedstawicieli podczas tegorocznych mistrzostw, którzy w gronie około 80 zawodników powalczą o miano Mistrza Okręgu i bilet uprawniający do startu w Mistrzostwach Polski.