Policjanci Wydziału Kryminalnego pyrzyckiej komendy zajmujący się poszukiwaniem i identyfikacją osób zatrzymali 42 - letniego mężczyznę poszukiwanego dwoma europejskimi nakazami aresztowania i listami gończymi. Mężczyzna ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości od ponad czterech lat.

Kryminalni zajmujący się poszukiwaniem i identyfikacją osób wykonując czynności poszukiwawcze ustalili, że poszukiwany 42- latek po kilku latach nieobecności aktualnie może przebywać w miejscu zamieszkania na terenie powiatu pyrzyckiego. Mężczyzna przez ponad cztery lata ukrywał się na terenie Niemiec. Funkcjonariusze posiadając taką wiedzę wystąpili do sądu z wnioskiem o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania i wszczęcie poszukiwań międzynarodowych.

42 – letni mężczyzna poszukiwany na terenie Polski był przez sądy rejonowe w Stargardzie oraz Myśliborzu listami gończymi celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.

Mężczyzna w chwili zatrzymania wychodząc z miejsca zamieszkania próbował ucieczki jednak po krótkim pościgu został zatrzymany, a następnie przewieziony do Zakładu Karnego.

Policjanci w trakcie codziennej służby legitymując osoby, ustalają w toku różnych czynności czy któraś z nich nie jest poszukiwana. Prowadzone przez kryminalnych żmudne czynności w sprawach poszukiwawczych pozwalają na skuteczne działania w stosunku do osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości i doprowadzenie ich do odbycia wymierzonej kary.