Obowiązuje stan epidemii. Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Do 11 kwietnia włącznie nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Niestety nie wszyscy tego przestrzegają. Funkcjonariusze z terenu powiatu Myśliborskiego ujawnili kilkanaście przypadków łamania nowych przepisów.

Mundurowi zwracają uwagę na osoby grupujące się, przypominając, że obowiązuje zakaz grupowania się więcej niż 2 osób. Wszyscy Ci, którzy ewidentnie wykazują rażące lekceważenie prawa, muszą liczyć się z konsekwencjami i karą grzywny.

Policjanci systematycznie ujawniają oraz nakładają mandaty karne na osoby, które gromadzą się, i za nic mają wprowadzone obostrzenia, a przede wszystkim zdrowie i życie swoje i innych.

Wczoraj w godzinach wieczornych na terenie Myśliborza, policjanci podjęli interwencję wobec trzyosobowej grupy mężczyzn, którzy spotkali się, aby spędzić czas na świeżym powietrzu. Niestety tę próbę przerwali mundurowi, którzy zakończyli męskie spotkanie oraz nałożyli mandaty na lekceważących przepisy mężczyzn.

Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Nie należy bagatelizować zagrożenia epidemiologicznego. Pamiętajmy, że tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia.