Jest stanowisko Komendy Głównej Policji w sprawie przywrócenia posterunku policji w Trzcińsku-Zdroju. Według policyjnych analiz, teraz jest bezpieczniej niż w chwili, gdy na stałe w tym mieście stacjonowali mundurowi.

Władze Trzcińska-Zdroju chcą przywrócenia posterunku policji w miejscowości. Argumentują, że dzięki temu mieszkańcy będą czuli się bezpieczniej.
- W przedmiotowej sprawie Komenda Głowna Policji zwróciła się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie z prośbą o przesłanie analizy obejmującej stan bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy – czytamy w odpowiedzi KGP.
Według policyjnych statystyk, w Trzcińsku-Zdroju jest bezpieczniej niż w czasie, kiedy funkcjonował w tym mieście posterunek. W ostatnim czasie, według policyjnych statystyk, w gminie notuje się mniej przestępstw niż w chwili, kiedy policja miała w niej posterunek. Dlatego nie ma teraz nadziei na to, by posterunek przywrócić do życia.
Na uruchomionej niedawno Mapie Zagrożeń, mieszkańcy zgłaszają w Trzcińska-Zdroju dwie problematyczne lokalizacje – częste przekraczanie prędkości na ul. Cmentarnej oraz notoryczne picie w miejscu publicznym w okolicach ulic Kościuszki i Rynek.
- To nie jest nasze ostatnie słowo – mówi wiceburmistrz Trzcińska-Zdroju, Emilian Osetek. - Na razie trudno powiedzieć, jakie kroki w tej sprawie będziemy podejmować, niebawem będziemy organizować spotkanie w tej sprawie i się zastanawiać, co można jeszcze zrobić – tłumaczy.

Rafał Remont