Dwóch policjantów zostało aresztowanych, po tym jak brutalnie w trakcje wykonywania swoich obowiązków  potraktowali 27-letniego pana Łukasza w Nowym Czarnowie. Osoba poszkodowana udzieliła wywiadu na antenie telewizji TVN24.pl, nakreślił sytuację w której się znalazł ...zostałem kopnięty w krocze, kilka razy uderzony w brzuch, podduszany i szarpany... na jego korzyść wskazuje nagranie z monitoringu.
https://tvn24.pl/pomorze/nowe-czarnowo-brutalna-interwencja-policjantow-sa-zarzuty-ra1000324-3027926
Funkcjonariusze przebywają w areszcie i usłyszeli zarzut przekroczenia uprawnień, zostali zawieszeni i wszczęto wobec nich postępowania dyscyplinarne, o sytuacji została poinformowana prokuratura oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.
W tej sprawie Policja wydała oświadczenie ...zebrany w tej sprawie materiał dowodowy i wykonana analiza wskazuje, że funkcjonariusze niewłaściwie użyli siły fizycznej podczas przeprowadzonej interwencji... "Czynności prowadzone są w kierunku wydalenia policjantów ze służby",...."Zachowanie funkcjonariuszy jest nieakceptowalne. Dla osób, które nie przestrzegają przepisów prawa, nie ma miejsca w szeregach Policji"