Jeden z kibiców postawił dokładnie 95 tysięcy złotych na to, że Polska wygra w pojedynku z Niemcami. Jeśli podopieczni Adama Nawałki zgarną trzy punkty, to mieszkaniec Krakowa otrzyma dokładnie 447 tysięcy 678 złotych. O wysokim zakładzie poinformował STS za pośrednictwem Twittera.

Od 95 tysięcy złotych należy odjąć 12 proc. podatku obrotowego, a od samej wygranej odejmuje się podatek od wygranej (10 proc.). Stąd też ostateczna kwota podatku wynosi dokładnie 49 tysięcy 742 złote, a gracz może liczyć ostatecznie nie na 497 tysięcy 420 złotych, lecz na 447 tysięcy 678 złotych.

- To zdecydowanie najwyższa kwota postawiona na ten mecz i jeśli wynik zostanie trafiony, to będzie to także najwyższa wygrana SOLO, czyli na kuponie, na którym nie ma innych wydarzeń - przekazał Paweł Rabantek, doradca zarządu STS ds. PR. Kurs zmieniał się w zależności od tego, jak typowali kibice. Jeszcze przed godziną 13 kurs na zwycięstwo Niemców wynosił 1.9, na remis 3.5, a na zwycięstwo Polski 5.05. W chwili gdy mieszkaniec Krakowa zawarł zakład, kurs na zwycięstwo Polaków był wyższy i wynosił 5.95. - Zauważyliśmy, że w nasz naród wstąpił optymizm i dzisiaj większość Polaków obstawia, że wygramy mecz z Niemcami - podkreśla Paweł Rabantek. - Nie tylko w przypadku tego spotkania, ale także w związku z całymi mistrzostwami odczuwamy większe zainteresowanie zakładami bukmacherskimi. Gra reprezentacja Polski i obstawiają nie tylko ci kibice, którzy przez cały rok typują wyniki meczów piłkarskich w ligach, ale także te osoby, które na co dzień nie grają w zakładach bukmacherskich - podsumowuje Paweł Rabantek.