Występujące od kilku dni niskie temperatury dają się we znaki ptakom. Strażacy z powiatu choszczeńskiego od kilku dni interweniują do przymarzniętych na akwenach wodnych łabędzi. Na ratunek ptakom pospieszyli dzisiaj druhowie z jednostki OSP w Krzęcinie.


Akcja miała miejsce w miejscowości Sierosławiec. Strażacy OSP Krzęcin zostali zadysponowani do pomocy dwóm łabędziom, które przymarzły do tafli lodu na jednym z rozlewisk w gminie Krzęcin.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy w samą porę - mówi w rozmowie z naszym redaktorem rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Choszcznie, asp. Stanisław Rydz. - Jeden z łabędzi miał już przymarzniętych do lodu kilka piór, jednak zanim strażacy zdążyli do nich podejść ptaki poderwały się i odfrunęły - dodaje Rydz.

Podobna interwencja miała miejsce wczoraj w miejscowości Krzowiec, lecz wymagała bardziej specjalistycznego przedsięwzięcia. Do trzech przymarzniętych do tafli lodu łabędzi strażacy musieli dotrzeć po zamarzniętym akwenie wodnym przy użyciu sań lodowych. Akcja przeprowadzona został przez strażaków JRG Choszczno oraz druhów jednostki OSP Suliszewo i również zakończyła się sukcesem.