yrzyccy kryminalni ujawnili wyroby akcyzowe. Zabezpieczono ponad tysiąc sztuk papierosów i blisko kilogram krajanki tytoniowej o wartości uszczuplenia podatku akcyzowego na ponad dwa tysiące złotych.

Pyrzyccy policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą weryfikują i sprawdzają wszelkie informacje dotyczące przestępstw gospodarczych. W ostatnich dniach pracując nad informacją o wprowadzaniu do obrotu gospodarczego nielegalnych wyrobów tytoniowych zatrzymali 59 – letniego mieszkańca powiatu pyrzyckiego.

Z posiadanych informacji wynikało, iż mężczyzna w mieszkaniu ma posiadać nielegalne wyroby akcyzowe, które wprowadza do obrotu gospodarczego.

Kryminalni udali się pod uprzednio wskazany adres, gdzie zastali 59 – latka. Mężczyzna przyznał się do posiadania krajanki tytoniowej i gotowych do sprzedaży papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli niemal kilogram krajanki tytoniowej, a także ponad 1000 sztuk papierosów o wartości uszczuplenia podatku akcyzowego na ponad dwa tysiące złotych .

W związku z zabezpieczeniem wyrobów nieposiadających znaków akcyzy skarbowej 59 – letni mężczyzna odpowie przed sądem z przepisów kodeksu karno – skarbowego.