Nadal trwa akacja poszukiwawcza kierowcy Volkswagena Golfa oraz pasażerki pojazdu, którzy po nie zatrzymaniu się do kontroli drogowej w Chojnie rozpoczęli ucieczkę przed patrolem policji. Nieopodal miejscowości Nawodna, gdzie przez zbiegów porzucony został golf policja znalazła dokument, który prawdopodobnie należy do poszukiwanej pasażerki pojazdu. Jak się okazuje jest ona mieszkanką powiatu gryfińskiego.


Do pościgu za Volkswagenem Golfem doszło dziś rano na terenie gminy Chojna. Kierowca wraz z pasażerką uciekli w stronę miejscowości Nawodna, a następnie skręcili w jedną z leśnych dróg uszkadzając pojazd. Mężczyzna i kobieta zbiegli do pobliskiego lasu.

Jak udało nam się dowiedzieć, w trakcie akcji uszkodzeniu uległ również radiowóz funkcjonariuszy policji, który brał bezpośredni udział w pościgu za zbiegami. Fakt ten potwierdza asp. szt. Marcin Karpierz rzecznik gryfińskiego garnizonu policji.

- Kształt drogi, którą poruszał się patrol policji w trakcie pościgu był tak wyboisty, że w radiowozie uszkodzona została miska olejowa. Obecnie radiowóz nadal przebywa na miejscu zdarzenia tuż nieopodal porzuconego przez zbiegów samochodu i czeka na odholowanie.

- W trakcie czynności przeprowadzonych na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że pojazd, którym poruszali się uciekinierzy nie był kradziony, tablice rejestracyjne też nie zostały zgłoszone jako kradzione, aczkolwiek nie należą do porzuconego pojazdu - wyjaśnia asp. szt. Marcin Karpierz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

W toku dalszych czynności zabezpieczony został również dokument znaleziony w pobliżu porzuconego golfa.

- Na zabezpieczonym dokumencie znajdował się adres oraz dane osobowe mieszkanki powiatu gryfińskiego. Funkcjonariusze sprawdzili trop, jednak danej osoby nie było w domu, a domownicy określili, że nie mają z kobietą kontaktu od rana - informuje Karpierz.

Policja nie wyklucza, że pojazd ścigany dziś przez patrol policji mógł brać udział w takim procederze jak kradzieży paliwa ze stacji paliw. Hipoteza ta, jak mówi nam rzecznik, będzie również wyjaśniana w dalszym przebiegu sprawy.

Czytaj także: 
Trwa pościg policji! Uciekinierzy zbiegli do lasu