W niedzielne popołudnie grupa Portowców wykorzystała przerwę od ligowych zmagań, by odwiedzić Chojnę i Cedynię. Piłkarze Pogoni mieli okazję spotkać się z liczną grupą granatowo-bordowych fanów, na których czekała moc atrakcji.


O godzinie 10.30 zawodnicy Pogoni wyruszyli spod stadionu im. Floriana Krygiera specjalnie przygotowanym busem firmyFollow Me, która wspiera projekt "Pogoń on Tour", by w samo południe spotkać się z mieszkańcami Chojny.

Zgodnie z planem, Portowcy na początku zmierzyli się w krótkiej gierce z trampkarzami Odry Chojna. Naprzeciw młodzikom stanęli: Dariusz Formella, Sebastian Rudol, Hubert Matynia, David Niepsuj oraz Marcin Listkowski. Po zakończeniu spotkania dzieci miały okazję sprawdzić się w serii rzutów karnych oraz konkursach żonglerki. Podczas zabawy było dużo śmiechu i dobrej zabawy, a najlepsi otrzymali upominki.

Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na zbieranie autografów oraz robienie wspólnych zdjęć, nie tylko przez najmłodszych kibiców. Dodatkowo piłkarze wzięli udział w quizie dotyczącym wiedzy o Chojnie oraz Cedyni. Padały pytania o rok, w którym miała miejsce Bitwa pod Cedynią, nazwę klubu sportowego z Chojny oraz liczbę mieszkańców miasteczka. Następnie Portowcy udali się na obiad do restauracji Piastowska, na terenie której odbyło się spotkanie z mieszkańcami Chojny.

Kolejnym punktem na mapie piłkarzy Pogoni była Cedynia, gdzie na miejscowym orliku również został rozegrany mecz pomiędzy Portowcami, a młodymi kibicami Dumy Pomorza. Podobnie jak w Chojnie, dzieci miały okazję sprawdzić się w serii rzutów karnych i nie brakowało uśmiechu na twarzach zgromadzonej publiczności. Do obu miejscowości zawitał także Gryfus.

Na zakończenie spotkania zawodnicy Pogoni chętnie pozowali do wspólnych zdjęć, a młodzież otrzymała plakaty i granatowo-bordowe plany lekcji.