Piratem drogowym okazała się być kobieta, pędziła pod budynkiem szkoły z prędkością ponad 100 km/h. Kierującą zatrzymał patrol drogówki, straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w miejscowości Okunica (gm. Pyrzyce). Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego pyrzyckiej komendy zauważyli szybko jadący samochód marki Audi. Gdy zmierzyli prędkość pojazdu okazało się, że kierowca pędzi z prędkością 104 km/h w terenie zabudowanym, nie zwolnił nawet pod budynkiem szkoły mimo wyraźnych znaków ostrzegawczych. Funkcjonariusze wkroczyli do akcji i zatrzymali samochód, okazało się, że za kierownicą siedzi 26-letnia kobieta, mieszkanka Szczecina.

W związku z przekroczeniem prędkości o 54 km/h w terenie zabudowanym kierującej zatrzymano prawo jazdy, ponadto ukarano ją mandatem karnym w wysokości 500 złotych i nałożono 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że okres zatrzymania prawa jazdy wydłuża się do 6 miesięcy jeżeli osoba, która pomimo utraty prawa jazdy, nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez Policję. Kolejne spotkania z mundurowymi dla opornego kierującego mogą się skończyć utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.Rafał Remont