Mieszkańcy Radostowa od połowy listopada będą mogli bezpiecznie przedostawać się do Cedyni. Wszystko za sprawą trasy pieszo-rowerowej, która powstaje wzdłuż drogi wojewódzkiej numer 125.

Kilka lat starań władz i mieszkańców Radostowa w końcu przyniosło oczekiwany efekt. Rozpoczęły się prace przy budowie chodnika wzdłuż bardzo uczęszczanej drogi wiodącej do Cedyni.

- Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców. Po tej drodze jeździ dużo samochodów ciężarowych i nikt w takich warunkach nie czuje się dobrze. Gdy ma się do pokonania blisko dwa kilometry, szczególnie jesienią i zimą, to najważniejsze jest bezpieczeństwo – mówi Rafał Kiniorski, sołtys Radostowa.

Wykonawcą inwestycji jest firma MALDROBUD Spółka z o.o. z Myśliborza. Pierwotnie zakłady termin oddania chodnika, czyli koniec października, jest mało realny. Wszystko z powodu instalacji elektrycznej, na którą natrafiono w czasie prac.

- Wykonawca powinien oddać chodnik w połowie listopada. Jest to jak najbardziej prawdziwy termin – potwierdza Krzysztof Ziętek, kierownik Rejonu Dróg Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Chojnie.

Koszt położenia nowej trasy wynosi 769 tysięcy złotych.
 
Oskar Masternak