Trwa inwestycyjna ofensywa drogowa na terenie Gryfina. Powiat przebudowuje ciąg ulic tranzytowych, co powoduje spore korki w mieście w godzinach szczytu. Jak się dowiedzieliśmy, ulica Pomorska ma zostać oddana do użytku już w najbliższych dniach.

Powiat przebudowuje ulice Pomorską, 9 Maja oraz Armii Krajowej. To największa inwestycja drogowa powiatu gryfińskiego w ostatnich latach. Same roboty jednak powodują niemałe komplikacje z przejazdem przez Gryfino. Jeśli dodać do tego remont ulicy Szczecińskiej i roboty na Łużyckiej, to mamy efekt w postaci komunikacyjnego paraliżu.

Jak się dowiedzieliśmy w powiecie, niebawem do użytku zostanie oddana ulica Pomorska.

- Chcemy ją oddać wcześniej, prace w zasadzie się już zakończyły. Pozostało nam tylko pomalowanie pasów. Sądzę, że w ciągu kilku najbliższych dni kierowcy będą już mogli jeździć przez Pomorską – mówi Arkadiusz Durma, naczelnik powiatowego Wydziału Zarządzania Drogami.

Zakończenie inwestycji związanej z przebudową trzech ulic może się jednak przedłużyć. Początkowo była mowa o zakończeniu robót w październiku, ale w trakcie realizacji zadania okazało się, że trzeba wykonać dodatkowe prace. Prawdopodobnie kierowcy całą przebudowywaną trasę dostaną do dyspozycji dopiero w listopadzie.