Szybką reakcją wykazali się funkcjonariusze myśliborskiej policji. Mundurowi podczas kontroli drogowej zatrzymali pojazd, w którym wraz z mężem podróżowała kobieta z objawami zawału serca. Gdy stan 76-latki się pogorszył funkcjonariusze podjęli natychmiastową decyzję o pilotażu samochodu do dębnowskiego szpitala.


Policjanci z myśliborskiej drogówki eskortowali pojazd w którym znajdowała się kobieta z podejrzeniem zawału. Gdy stan zdrowia 76 - letniej kobiety gwałtownie się pogorszył, mąż poprosił policjantów o pomoc.
Do zdarzenia doszło 28 listopada 2017 r. w godzinach wieczornych w miejscowości Ostrowiec, w gminie Dębno. W pewnej chwili, funkcjonariusze zauważyli bardzo szybko poruszający się pojazd jadący w kierunku Dębna. Chcąc sprawdzić co było przyczyną takiego zachowania zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Wtedy kierujący poinformował, że wiezie swoją żonę do szpitala, ponieważ ma zawał.

W danym momencie liczyła się każda minuta, gdyż do Szpitala w Dębnie pozostało około 15 kilometrów drogi.

Mundurowi przekazali informację dyżurnemu z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu i błyskawicznie podjęli decyzję o pilotażu samochodu do Szpitala w Dębnie. Dzięki błyskawicznej reakcji sierż. Kamila Wochnera oraz st. post. Pawła Machaja, 76-letnia kobieta szybko trafiła do szpitala, gdzie na pacjentkę czekali już lekarze.