W jednej chwili zostali pozbawieni dachu nad głową, podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego oraz rzeczy codziennego użytku. Cztery rodziny z Kolska, w powiecie choszczeńskim straciły dorobek całego życia, który 10 września br. strawił ogień. Nie mają nic, dlatego zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do pomocy pogorzelcom.


Do zdarzenia doszło około godz. 7:00, w poniedziałek 10 września. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Bierzwniku wynika, że przyczyną pożaru był wybuch butli z gazem, w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego. Błyskawicznie na miejscu pojawili się funkcjonariusze choszczeńskiej komendy oraz kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej, co łącznie sprawiło, że z ogniem walczyło aż 69 strażaków. Przedstawiciele służb ratunkowych ewakuowali z budynku 10 lokatorów, natomiast jedna z osób, 69-letnia kobieta trafiła do szpitala. Spaleniu uległ dach, 5 mieszkań oraz świetlica wraz z kuchnią. Straty wstępnie oszacowano na 700 tys. złotych.

Do mieszkańców regionu oraz ludzi dobrej woli, z apelem o pomoc czterem rodzinom poszkodowanym w pożarze zwrócił się Wójt Gminy Bierzwnik Adam Błaszczyk. 

"Zwracam się z prośbą o udzielenie pomocy dla 4 rodzin poszkodowanych w wyniku pożaru, jaki miał miejsce w dniu 10 września 2018 r. w Kolsku. Pożar strawił dorobek całego życia tych rodzin. Poszkodowani będą musieli zakupić sprzęt gospodarstwa domowego, meble, a także inne rzeczy niezbędne do codziennego funkcjonowania. Dlatego gorąco apeluję i proszę wszystkich ludzi życzliwych, wyrozumiałych, ludzi dobrej woli i dobrego serca, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym, zarówno w formie rzeczowej, jak i finansowej, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem."

Wsparcia w formie rzeczowej pogorzelcom można udzielać po uprzednim skontaktowaniu się z Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bierzwniku pod numerem telefonu 95 768 02 98.

Pomoc finansowa może zostać przekazana na specjalnie utworzone w tym celu konto bankowe w Gospodarczym Banku Spółdzielczym w Bierzwniku, 07 8355 0009 0019 4435 2000 0009, z dopiskiem POGORZELCY– KOLSK.