Młodzież z cedyńskiego gimnazjum wraz ze swoimi zachodnimi kolegami z niemieckiego Eberswalde upiększają Cedynię. Od początku października trwają polsko – niemieckie warsztaty sztuki ulicy – graffiti.


Młodzież po raz pierwszy spotkała się podczas Festiwalu CeDynia na okrągło, jednak już na kilka tygodni wcześniej rozpoczęły się działania przygotowywania fotografii miejsc, które warto w mieście upiększyć.


Jako pierwsze miejsce do estetyzacji uczniowie wybrali koronę cedyńskiego amfiteatru, którego akty wandalizmu spotykały nadmiernie. W dniach 15 – 16 października młodzież przystąpiła do pracy. Grupa miała wiele pomysłów i koncepcji. Na koronie amfiteatru możemy m.in. zobaczyć zarys cedyńskiej wieży widokowej jak i gitarę oraz mikrofon – nawiązanie do charakteru przeznaczenia miejsca.


                                                                                                                                                
Projekt cieszy się dużym entuzjazmem wsród mieszkańców, którzy zdają sobie sprawę, że w mieście jest dużo miejsc i budynków które wymagają upiększenia.


                                                                                       
W warsztatach wzięli udział:  Dominik Zator, Jakub Walczak, Eryk Drochomirecki, Adam Modras, Damian Czerwiec, Wiktoria Walczak, Agata Krupińska, Wiktoria Kalarus.