W ramach kilkuletniej, owocnej współpracy między  Stowarzyszenie ART - Forum w Dębnie a Jugendfeuerwehrwar Florian z Strausberg,  udało się zrealizować projekt w którym uczestniczyła młodzież z Polski, Niemiec i Ukrainy.  Warsztaty „Sprawny ratownik ćwicz z sąsiadem” odbyły się w dniach od 12 do 21.07. 2019r. w Ośrodku Wypoczynkowym w Sosnach.  W projekcie uczestniczyło 68 osób.
Głównym celem projektu była integracja młodzieży polsko – niemieckiej i ukraińskiej, nabycie umiejętności udzielania pierwszej pomocy i posługiwania się sprzętem gaśniczym. Uczestnicy projektu mogli wykazać się swoją wiedzą, umiejętnościami, manualnymi i muzycznymi oraz poznać piękno polskiej natury i miłe spędzić czas. Każdy dzień wypełniony był intensywnymi zajęciami. W ofercie programowej było wiele atrakcji między innymi: wyjazd na morze do Międzyzdrojów, wycieczka do Gorzowa, wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Witnicy oraz zajęcia rekreacyjno - sportowe, zabawy integracyjne i kąpiele w pobliskim jeziorze.
 Wieczory umilały zorganizowane dyskoteki i ogniska, które powodowały, że więzy między uczestnikami spotkania zacieśniły się, a wszelkie bariery przestawały istnieć. Młodzież miała możliwość poznać kulturę, tradycje i obyczaje, jakie panują u swoich sąsiadów. Mogła też lepiej poznać język partnera poprzez rozmowy w języku niemieckim, polskim i ukraińskim.  Na zakończenie warsztatów wszystkim uczestnikom projektu zostały wręczone okolicznościowe upominki. Młodzież wracała do domu zadowolona i szczęśliwa z nadzieją na kolejny projekt, w którym mogłaby uczestniczyć.
Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowym udzielonym przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania ze środków Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz budżetu Gminy Dębno.