Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie uczestniczyli w działaniach kontrolnych, pn: "GÜK" wspólnie z policjantami z Niemiec.

Działając w oparciu o porozumienie między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec o współpracy służb policyjnych, granicznych i celnych w ostatnią niedzielę marca policjanci z WRD KPP w Gryfinie udali się na zaproszenie Inspekcji Policji z Neubrandenburga na drogę krajową BAB 20.

Celem w przeprowadzonym przedsięwzięciu międzynarodowym był udział funkcjonariuszy gryfińskiej drogówki w zakresie współpracy Policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, oraz wspólne kontrole drogowe samochodów osobowych i ciężarowych wykonujących przewozy w transporcie zarobkowym jak i prywatnym osób i rzeczy.

W prowadzonych działaniach na terenie Inspekcji Policji w Neubrandenburgu policjanci z KPP w Gryfinie pełnili służbę w radiowozie oznakowanym marki BMW, który został zakupiony z programu współpracy regionalnej: "INTERREG V A MEKLEMBURGIA – POMORZE PRZEDNIE / POLSKA" – INT45, " Poprawa Bezpieczeństwa w ruchu drogowym".