Ultramaraton Kolarski ''Tour De PoMorze 700 km non stop'' to jedna z najdłuższych oraz najcięższych imprez kolarskich w Polsce. W tegorocznej edycji wydarzenia nasz region reprezentował policjant z Choszczna, asp. szt. Tomasz Jabłoński. Funkcjonariusz na metę zajechał po ponad 32 godzinach jazdy, plasując się na wysokim 38 miejscu.


Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie, asp. szt. Tomasz Jabłoński wziął udział w Ultramaratonie Kolarskim ''Tour De PoMorze 700 km non stop''. Kolarze do pokonania mieli trasę liczącą 700 km, która przebiegała wzdłuż granic województwa Zachodniopomorskiego.

„Tour De PoMorze 700 km wokół woj. Zachodniopomorskiego” zaliczane jest do jednej z najdłuższych oraz najcięższych imprez kolarskich w Polsce. Wydarzenie rozgrywana jest na zasadzie jazdy non stop, od startu aż do mety jedynie z przerwami na potwierdzenie obecności oraz posileniu się w punktach kontrolno – żywnościowych. Te rozmieszczone są na trasie ultramaratonu w odległościach od siebie od 50 do 95 km. Kolarze na pokonanie trasy mają regulaminowe 50 godzin.

O trudności i randze zawodów świadczyć może fakt, że impreza ta wpisana jest w kalendarz Pucharu Świata Ultramaratonów Kolarskich UMCA.

Tegoroczna rywalizacja kolarska przebiegała w 2 kategoriach – SOLO (zawodnicy jadą całą drogę samodzielnie) oraz OPEN (można jechać samemu lub w grupie). Nasz reprezentant startujący w kategorii OPEN, z czasem 32:50:53, zajął 38 miejsce na 108 uczestników, co pozwoliło funkcjonariuszowi na kwalifikację do startu w mierzącym 1008 km - Ultramaratonie Bałtyk – Bieszczady Tour.

Całość trasy Tomasz Jabłoński pokonał wspólnie ze swoim kolegą, Piotrem Grucel z Rzecka. Wspomnieni uczestnicy wystartowali pod szyldem „Mustangi Rzecko”.