Czterech policjantów zostało zatrzymanych przez… policję. Usłyszeli już zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków. Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o kradzieże podczas prowadzonych interwencji oraz tuszowaniu przestępstw w policyjnej dokumentacji. Prokurator nie potwierdza tych informacji.


Sprawa dotyczy policjantów z Goleniowa, ale śledztwo w sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Gryfinie. Jak tłumaczy Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, śledztwo prowadzone jest w Gryfinie, a nie Goleniowie, by nie było podejrzeń o sprzyjanie funkcjonariuszom.

- Na wniosek prokuratora dokonano zatrzymania czterech funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie – informuje.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przynajmniej jeden z policjantów miał okradać mieszkania podczas prowadzonych interwencji, a jego koledzy tuszować popełniane przestępstwa. Tego jednak rzecznik prasowy prokuratury nie potwierdza:
- Mogę powiedzieć jedynie, że sprawa dotyczy m.in. czynów polegających na przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków przez funkcjonariuszy. Są to przestępstwa, za które grozi odpowiedzialność karna w postaci kary pozbawienia wolności do lat trzech - informuje Joanna Biranowska-Sochalska.

Sprawa jest też wyjaśniana przez Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.