Zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem usłyszał mieszkaniec Pyrzyc, który został zatrzymany dzięki szybkiej reakcji dwóch policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach i Komisariatu Policji w Lipianach. Funkcjonariusze mimo, że byli poza służbą, podjęli pościg za sprawcą. Zatrzymanemu mężczyźnie grozić może do 10 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło w Pyrzycach, w nocy z soboty na niedzielę. Dwaj funkcjonariusze, st. asp. Artur Jaskulski – Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach oraz sierż. Rafał Słomiński z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Lipianach, przebywali w czasie wolnym od służby, wracając do swoich domów.

W pewnym momencie przy jednej z ulic usłyszeli odgłosy głuchych uderzeń dobiegających z rejonu placówek handlowych. Gdy podeszli bliżej zauważyli mężczyznę, który za pomocą łomu próbował włamać się do jednego ze sklepów. Policjanci natychmiast podjęli interwencję. Włamywacz na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu sprawca został zatrzymany i przekazany w ręce umundurowanych kolegów z pyrzyckiej komendy. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany.

Po wytrzeźwieniu 22 - latkowi przedstawiono zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem i zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.