Policjanci przyjęli zawiadomienie dotyczące kradzieży kompresora o wartości 20 tysięcy złotych. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie w toku wykonywanych czynności służbowych, ustalili sprawcę kradzieży, którym okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu myśliborskiego.

W wyniku pracy operacyjnej choszczeńskich policjantów, został zatrzymany 27-latek podejrzewany o dokonanie kradzieży kompresora o wartości 20 tysięcy złotych. W miejscu w którym zatrzymany ukrył skradzione mienie, policjanci znaleźli także skradzioną koparkę z lawetą o łącznej wartości 46 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty z art, 278 § 1 kk , do których przyznał się w całości oraz złożył szczegółowe wyjaśnienia. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Kryminalni pracujący nad tą sprawą w toku dalszych czynności ujawnili pochodzące z kradzieży: kompresor, przyczepę kempingową, dwie lawety oraz Mercedesa Sprinter.