Mając na uwadze bezpieczeństwo osób starszych pyrzyccy policjanci nieustannie prowadzą działania prewencyjne wśród seniorów. Tym razem aby dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców swoje siły połączyła Policja i Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Mając na względzie bezpieczeństwo osób starszych, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych 17 października br. spotkali się z seniorami Europejskiego Klubu Seniora w Pyrzycach, natomiast dziś w Inspektoracie ZUS w Pyrzycach udzielali porad seniorom, jak nie stać się ofiarą oszustów.

Podczas czwartkowego spotkania policjantka zwracała uwagę na wyłudzenia pieniędzy przez osoby podające się przez telefon za członka rodziny osoby starszej np. za wnuczka lub siostrzeńca, a także policjanta czy pracowników opieki społecznej, firm telekomunikacyjnych, energetyki itp. oraz oszustwa przy sprzedaży bezpośredniej przez domokrążców lub osoby zaczepiające ludzi na ulicach i oferujące do sprzedaży różne towary po bardzo atrakcyjnej cenie.

Pracownicy ZUS omówili problemy dotyczące wyłudzania świadczeń przez oszustów jednocześnie przypomniały chociażby o tym, że pracownicy ZUS nie odwiedzają nikogo w domach.

Dzisiaj dzielnicowy wspólnie z pracownikami sali obsługi zorganizowali stoisko profilaktyczne z materiałami informacyjnymi. Dzielnicowy mł. asp. Mateusz Wójkowski informował seniorów o zagrożeniach jakie na nich czyhają, a także przypominał o zaletach noszenia elementów odblaskowych, które seniorzy otrzymali po wysłuchaniu cennych wskazówek.

Wspólna inicjatywa Policji i ZUS ma na celu zwiększenie świadomości seniorów na temat ich bezpieczeństwa. Przekazywane informacje jak postępować w przypadku zagrożenia, wpłyną na mentalność osób starszych, a tym samym liczbę przestępstw popełnianych na ich szkodę.