Zakrywanie ust i nosa jest obowiązkowe od 16 kwietnia. We wszystkich miejscach publicznych oraz środkach komunikacji publicznej mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. W dniu dzisiejszym myśliborscy funkcjonariusze przy wsparciu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w czasie wspólnej służby rozdawali maseczki ochronne mieszkańcom Myśliborza. Dzisiejsza akcja, była możliwa dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Myśliborzu, który przekazał maseczki myśliborskim stróżom prawa.

Od pewnego czasu na terenie Myśliborza ale także pozostałej części powiatu Myśliborskiego można zauważyć policjantów patrolujących ulice miasta wraz z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, mundurowi łączą się we wspólnej walce z niewidzialnym przeciwnikiem. Różne mundury, jeden wspólny cel – zatrzymać rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa.

W związku z tym, myśliborscy policjanci oraz wspierający ich w trakcie wspólnych patroli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej włączyli się w akcję wręczania maseczek ochronnych mieszkańcom Myśliborza, uświadamiając mieszkańców jak ważne jest dla ich bezpieczeństwa zakrywanie ust i nosa. Pamiętajmy jednak, że niedopełnienie tego obowiązku wynikającego z przepisów prawa, stanowi wykroczenie. Policjant ma do dyspozycji środki przewidziane prawem, w tym również mandat karny nawet do 500 złotych. Gdyby doszło do rażącego naruszenia przepisów sanitarnych to Sanepid może nałożyć karę administracyjną do 30 tysięcy złotych.

Myśliborska Policja jeszcze raz przypomina o stosowaniu środków ochrony osobistej w czasie panującej epidemii i jednocześnie dziękuje wszystkim mieszkańcom powiatu Myśliborskiego za godną postawę obywatelską.