Policjanci gryfińskiej Komendy Powiatowej Policji gościli wczoraj funkcjonariuszy z Opola, którzy przemierzając na rowerach trasę 600 km promują akcję zbierania funduszy na operację nienarodzonej Laury, córki jednego z ich kolegów.


Około godz. 14.30 do Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie dotarli mł. asp. Błażej Sołtys, sierż. szt. Rafał Bil, st. sierż Łukasz Basztabin i st. sierż Radosław Chmielewski policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu, którzy pokonując na rowerach 600 km promują akcję zbierania funduszy na leczenie nienarodzonej Lury, która na świat przyjdzie za około 2 miesiące.

Z uczestnikami tej szczytnej akcji spotkali się insp. Kazimierz Piotrowski, Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie oraz jego zastępca, kom. Radosław Purtak. W trakcie spotkania goście z Opola podzielili się wrażeniami z trasy oraz w bardzo ciepłych i życzliwych słowach wypowiadali o wsparciu, które otrzymali nie tylko od kolegów policjantów ale także społeczeństwa województwa zachodniopomorskiego.

Pomysł na przeprowadzenie takiej inicjatywy zrodził się w głowie jednego z nich, a pozostali ochoczo włączyli się do jego realizacji. Pomimo zmęczenia na ich twarzach rysowała się radość z możliwości niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a także zadowolenie z pokonania własnych słabości, których w trakcie tej wymagającej wyprawy nie brakowało.

Po krótkim spotkaniu w KPP w Gryfinie rowerzyści udali się w dalszą trasę, która wiodła do Szczecina, gdzie była meta wczorajszego etapu.

Zgodnie z planem w dniu dzisiejszym mają dotrzeć do Świnoujścia, gdzie nastąpi finał 600 km trasy.


Szczegóły na temat pomocy Lurze dostępne są pod linkiem: http://www.opolska.policja.gov.pl/op/aktualnosci/8101,600-km-dla-Laury.html