W niedzielny poranek (7 bm.) z placu przed budynkiem Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdroju wyruszył rajd rowerowy do Morynia. To już kolejna taka inicjatywa zorganizowana przez stowarzyszenia TWINNIG i „Dom z Sercem” z Trzcińska-Zdroju.


Pomimo zachmurzonego nieba rowerzyści pod przewodnictwem Piotra Przytuły ruszyli przed siebie pokonując dystans około 30 km. Po 3 godzinnej jeździe dotarli do Morynia, gdzie na rynku przed siedzibą Geoparku dołączyli do oczekującej, polsko-holenderskiej grupy członków stowarzyszenia TWINNING.

W sali widowiskowej Regionalnego Biura Geoparku przybyłych turystów przywitał burmistrz Morynia Józef Piątek. Goście zapoznani zostali z historią i charakterystyką średniowiecznego miasteczka. Wyczerpująca prezentacja przedstawiona przez Piotra Suchomskiego przybliżyła wszystkim postacie zwierząt, jakie można spotkać na Promenadzie Gwiazd Plejstocenu.

Burmistrz Morynia wręczył przewodniczącemu holenderskiej grupy TWINNING – Stefanowi Bommerowi na pamiątkę pobytu w Moryniu okolicznościową monetę z symbolem Geoparku.

Następnym punktem wycieczki była lodziarnia „Lucynka”, gdzie każdy z uczestników rajdu skosztował najlepszych lodów na Pomorzu Zachodnim. Po słodkościach wszyscy ruszyli zwiedzać Moryń, przechodząc przez Kamienny Ogród, Plażę Miejską oraz Aleję Gwiazd Plejstocenu.

Ostatnim etapem wycieczki było ognisko z kiełbaskami i bigos na „Rybakówce”. Po posiłku nadszedł czas na drogę powrotną do Trzcińska-Zdroju i kolejne 30 km jazdy. Zmęczeni ale pod wpływem endorfin, wszyscy wycieczkowicze bezpiecznie dotarli do domu.