Już dziewiąty rok z rzędu uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku – Zdroju wzięli udział w 3 dniowym rajdzie rowerowym. Młodzi rowerzyści na jednośladach pokonali dystans około 100 kilometrów.


W piątkowe popołudnie grupa młodzieży i opiekunów wyruszyła w trasę. Po przejeździe ulicami miasta skierowano się na północ, aby malowniczymi lasami dojechać do Swobnicy, gdzie tradycyjnie była baza noclegowa. Pogoda dopisywała, więc bez większych przeszkód osiągnięto cel wyprawy. Przez trzy dni rowerzyści pokonali dystans ponad 90 km. Podczas przebytych kilometrów dzieciaki poznawały interesujące miejsca związane z turystyką i przyrodą regionu. Nie zapomniano także o perełkach i ciekawostkach historycznych, które barwnie przedstawiał regionalista Andrzej Krywalewicz.

Podczas wyprawy nie zabrakło także drobnych kontuzji i awarii rowerów. Na szczęście poradzono sobie z wszystkimi przeciwnościami i osiągnięto zamierzone efekty.

Cała wyprawa zakończyła się w niedzielę po południu. Każdy rowerzysta otrzymał pamiątkowy certyfikat poświadczający udział w tej wymagającej, ale jakże pozytywnej wycieczce. 

Organizatorem jak co roku był UKS Orlik Trzcińsko, w osobach panów Jacka Limanówki, Jarosława Płotkowskiego i Piotra Przytuły, ze wsparciem panów Michała Zielińskiego i Daniela Stypczyńskiego.