W niedzielę (16.12.2018 r.) o godzinie 10:00 w budynku PSP Pyrzyce odbyła się już po raz trzeci akcja krwiodawstwa pod nazwą ,,Ratuj życie - Oddaj krew!".

Akcja zorganizowana została przez Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego przy współorganizacji z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach. Cieszymy się, że i tym razem nie zawiedliście swoją obecnością. W akcji udział wzięli nie tylko mieszkańcy naszego powiatu ale i strażacy z OSP Cedynia czy strażacy z OSP Krzywin. Warto podkreślić, że ekipa z jednostki OSP Krzywin uczestniczy w każdej organizowanej przez nas akcji krwiodawstwa i za to serdecznie dziękujemy.
Podczas poboru zarejestrowane zostały 33 osoby z czego po weryfikacji lekarskiej oraz ankiet krew oddały 23 osoby. Nie jest to zły wynik, wręcz przeciwnie. Cieszymy się, że znalazły się osoby, które chętnie podzieliły się kawałkiem siebie i udowodniły, że pomaganie mają we krwi.

Mamy nadzieję, że podczas następnej akcji będzie nas jeszcze więcej. Wniosek jest jeden... warto kontynuować tą wspaniałą akcję.