Dwa pierwsze miejsca i wyróżnienie zdobyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie w konkursie plastycznym pt. „Najważniejsze - Szacunek”, organizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu. Wyróżniono także dwie gimnazjalistki z Dębna. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 19 listopada br.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w wieku od 6 do 16 lat. Celem konkursu było promowanie wśród dzieci i młodzieży zachowań opartych na poszanowaniu godności każdego człowieka, bezinteresownym działaniu na rzecz innych, uwrażliwienie ich na wszelkie przejawy dyskryminacji ze względu na wiek, pochodzenie, inny kolor skóry i wyznanie oraz reagowanie na wszelkie przejawy przemocy.
Jury konkursu przyznało pierwsze miejsce dla Marty Izak w kategorii szkoły podstawowe klasy I – III oraz Zofii Włodkowskiej – Moszej w kategorii szkoły podstawowe IV-VI.  Obie uczennice reprezentują Szkołę Podstawową nr 1 w Dębnie. Ponadto wyróżnienie przyznano także Adrianowi Duczek.

W kategorii szkół gimnazjalnych wyróżnienie zdobyły uczennice Gimnazjum Publicznego w Dębnie: Malwina Wojewoda i Oktawia  Sierpińska.
Konkurs plastyczny organizowany był przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu w ramach projektu „Mogę wszystko” finansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.
Nagrody zwycięzcom wręczono w dniu 19 listopada 2016 r. w Myśliborskim Centrum Kultury, podczas uroczystego podsumowania realizacji projektu.