Poeci polskiego Gryfina - recytowana antologia poezji gryfińskiej.

To pomysł na realizację filmu dokumentalno-literackiego z okazji 75 lat polskiego Gryfina i powiatu gryfińskiego. Zamiarem twórców jest utrwalenie w formie video, w którym zaprezentujemy sylwetki twórców i wybrane wiersze poetów z powiatu gryfińskiego. W pierwszej części wystąpią autorzy z pewnym dorobkiem literackim i aktualnie tworzący w Gryfinie i powiecie gryfińskim.

W drugiej części aktorzy Teatru Eliksir i Teatru Uhuru zaprezentują wybrane utwory poetów tworzących dawniej. Będzie to swoista „czytana i recytowana antologia gryfińskiej poezji” ostatnich 75 lat.

Podobną inicjatywę zrealizowałem już w Dom Kultury „13 Muz” w Szczecinie, gdzie wspólnie z aktorami Salonu Artystycznego Seniorów i Teatru Uhuru we współpracy z Instytutem Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego stworzyliśmy film „Szczecin poetów” w ramach cyklu wydarzeń „Zakochani w Szczecinie” z okazji 75-lecia polskiego Szczecina

W zawiązku z naszą inicjatywą zwracamy się do instytucji i firm z Gryfina i powiatu Gryfińskiego o zainteresowanie naszym projektem i wsparcie merytoryczne i finansowe.

Jeżeli możecie nam Państwo pomóc przy realizacji tego projektu będziemy bardzo wdzięczni - niekoniecznie finansowo, choć nie ukrywam szukamy głównie środków na realizację - liczę także na współpracę merytoryczną.

A może znacie kogoś - kto może nas wesprzeć?

Autor projektu:

Janusz Janiszewskiego / banita

TEATR UHURU / TEATR ELIKSIR

Kontakt: tel: 501 791 491

e-mail: teatruhuru@wp.pl

fb: https://www.facebook.com/teatr.uhuru

fb: https://www.facebook.com/teatreliksir/

Poniżej znajdują się linki do naszego premierowego projektu „Szczecin poetów”, który zrealizowaliśmy w Domu Kultury „13 Muz” w Szczecinie.

1) „Szczecin poetów” - recytowana antologia poezji szczecińskich poetów / video kanał Yutube 13 muz:

https://www.youtube.com/watch?v=3URwJvpsxjk&t=31s

2) Zakochani w Szczecinie” - opis wydarzeń z okazji 75-lecia polskiego Szczecina w DK „13 Muz”.

facebook: https://www.facebook.com/events/251493582723193/