Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach wpłynęły podziękowania od mieszkanki powiatu dla policjantów, którzy pomogli członkowi jej rodziny. Kobieta podziękowała za sprawną organizację i działanie, które uratowało życie jej ojcu.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec listopada, kiedy policjanci Wydziału Kryminalnego pyrzyckiej komendy podczas wykonywania czynności służbowych do prowadzonej przez siebie sprawy zainteresowali się losem mężczyzny. W trakcie prowadzonych czynności nie zastali mężczyzny w miejscu zamieszkania ani miejscu pracy. Zainteresowani losem seniora, sprawdzili również, czy aby mężczyzna nie przebywa w szpitalu jednak bez skutecznie. Drążąc temat wrócili do miejsca zamieszkania, gdzie wśród sąsiadów mężczyzny nikt nie widział go od dłuższego już czasu. Policjanci sprawdzili teren posesji, gdzie z tyłu budynku mieszkalnego po wielokrotnym pukaniu i nawoływaniu usłyszeli krzyk. Jak się okazało 62 - latek nie mógł się poruszać o własnych siłach, przez co nie był w stanie otworzyć drzwi wejściowych.

Policjanci powiadomili dyżurnego o skierowanie na miejsce pogotowia ratunkowego oraz straży pożarnej. Przy pomocy strażaków policjanci dostali się do środka mieszkania. Okazało się, że mężczyzna doznał paraliżu nóg, miał problemy z oddychaniem i czuł się bardzo słabo. Przybyłe na miejsce ratownictwo medyczne po udzielonej pierwszej pomocy zabrało go do szpitala w stanie ciężkim. Policjanci zabezpieczyli mieszkanie przed niepowołanymi gośćmi na czas nieobecności 62 – latka, a także ustalili najbliższą rodzinę.

Ta historia miała szczęśliwy finał. Niejednokrotnie w naszym otoczeniu żyją osoby starsze, które mieszkają samotnie i być może potrzebują pomocy. Nie bądźmy obojętni na ludzi, zainteresujmy się losem sąsiada, którego nie widzimy od kilku dni. Nigdy nie wiadomo czy nie potrzebuje naszej pomocy.