Adam Adamowicz uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Smolnicy został Mistrzem Polski w kolarstwie torowym w wyścigu na 250 m. Drugiego dnia zawodów zdobył brązowym medal  w wyścigu punktowym. Sukces jest o tyle istotny, że był to jego pierwszy start na torze.

W dniach 7-8 grudnia br. w Pruszkowie rozegrano Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie torowym. Adam Adamowicz, który dopiero od lipca jest zrzeszony w grupie kolarskiej Piast Szczecin i posiada licencję Polskiego Związku Kolarstwa w kategorii Żak wziął udział w zawodach odnosząc świetne wyniki. W wyścigu na 250 m pokonał 30 zawodników i zdobył Mistrzostwo Polski.

Mistrz Polski na podium

W niedzielę, drugiego dnia zawodów zawodnicy i zawodniczki stanęli na starcie w wyścigu punktowym. Adam w swojej kategorii wiekowej wywalczył 3 miejsce i ponownie stanął na podium.

Adam Adamowicz na podium (pierwszy od prawej)

Adam Adamowicz jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 1 w Smolnicy. Od zawsze lubił jazdę na rowerze i startował amatorsko w różnych zawodach. Od lipca br. jest zrzeszony w grupie kolarskiej Piast Szczecin i startuje w zawodach. Oprócz treningów w Szczecinie dużo jeździ z tatą, który w młodości także uprawiał kolarstwo.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w sezonie 2020.