Policjanci Wydziału Kryminalnego pyrzyckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.


W ostatnich dniach policjanci Wydziału Kryminalnego pyrzyckiej komendy zatrzymali 19-letniego mężczyznę mieszkańca powiatu pyrzyckiego, który w mieszkaniu przechowywał środki odurzające w postaci amfetaminy o wadze ponad 8 gramów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, następnie po zebraniu materiału dowodowego przez funkcjonariuszy usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, a także udzielania narkotyków innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Kolejnym zatrzymanym jest 20-letni mieszkańca powiatu stargardzkiego. W wyniku przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, w szafie na ubrania policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 70 gramów marihuany, wagę elektroniczną, a także substancję psychotropową w postaci tabletki ekstazy. 20-latek podobnie jak jego poprzednik trafili do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających.

Obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, nim jednak to się stanie najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie. Za przestępstwo jakiego się dopuścili ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.