Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Myśliborzu, Sąd Rejonowy w Myśliborzu zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny podejrzanego o to, że w dniu 5 lutego 2019 r. w Myśliborzu działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego ugodził go kilkukrotnie nożem w okolice brzucha, klatki piersiowej i twarzy, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na ucieczkę pokrzywdzonego, tj. o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk i inne. 

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 5 lutego 2019 r. pokrzywdzony wraz z dwójką znajomych spożywał alkohol. W pewnym momencie podejrzany zaczął zachowywać się agresywnie, zaś po chwili chwycił nóż kuchenny, którym kilkukrotnie ugodził pokrzywdzonego zadając jemu ciosy między innymi w okolice brzucha powodując rany cięte. Raniony mężczyzna zdołał uciec z mieszkania, a następnie poprosił napotkaną osobę o wezwanie Pogotowia. 

Na skutek sprawnych działań funkcjonariuszy Policji, podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora – tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 148 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.