Kilkadziesiąt woreczków strunowych z wydzielonymi "działkami" ujawnili przy 41-latku kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. W ostatnim czasie to już czwarta osoba zatrzymana w związku z przestępczością narkotykową na tym terenie.


Intensywne działania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pozwoliły na zatrzymanie kolejnej osoby podejrzanej o posiadanie narkotyków. Do zatrzymania 41 – latka doszło w miniony weekend na terenie Pyrzyc.

- Podczas dynamicznego zatrzymania funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. Ponadto w miejscu zamieszkania mężczyzny w wyniku przeszukania także ujawniono substancje zakazane. Przeprowadzone czynności przez technika kryminalistyki wykazały, że zabezpieczone substancje to ponad 140 gramów marihuany -informuje sierż. szt. Marcelina Pałaszewska, oficer prasowy KPP w Pyrzycach.

Prokurator Rejonowy w Pyrzycach przedstawił mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd natomiast zastosował wobec 41-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara od roku do lat 10 pozbawienia wolności .