Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Gryfinie, Sąd Rejonowy w Gryfinie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec dwóch mężczyzn podejrzanych m. in. o to, że w okresie od grudnia 2018 r. do stycznia 2019 r. w jednej z miejscowości na terenie powiatu gryfińskiego działając wspólnie i w porozumieniu ze sobą, w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru grożąc pokrzywdzonej spaleniem domu i zniszczeniem mienia, dokonali rozboju na osobie pokrzywdzonej poprzez zabór w celu przywłaszczenia  pieniędzy w kwocie nie mniejszej niż 670 zł, tj. o przestępstwo z art. 280 § 1 kk i inne.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura w Gryfinie. Z dokonanych dotychczas ustaleń wynika, że w okresie od grudnia 2018 r. do stycznia 2019 r. dwaj mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu ze sobą, w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru grożąc swojej matce spaleniem domu i zniszczeniem mienia, dokonali rozboju poprzez zabór w celu przywłaszczenia  pieniędzy w kwocie nie mniejszej niż 670 zł. Poczynione dotychczas ustalenia wykazały również, iż obaj mężczyźni w dniu 5 marca 2019 r. dokonali kradzieży po uprzednim włamaniu do garażu skąd zabrali stanowiące własność ich rodziców elektro-narzędzia ogrodowe, w tym glebogryzarkę i wykaszarkę i w związku z tym podejrzanym przedstawiono również zarzut dotyczący przestępstwa o jakim mowa w art. 279 § 1 kk.  

            W wyniku działań funkcjonariuszy Policji obaj podejrzani zostali zatrzymani. Następnie na wniosek prokuratora zostało zastosowane wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.           

Za rozbój na podstawie art. 280 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.