Zapraszamy 9 grudnia 2018 roku na godz. 12:00 do Trzcińska-Zdroju, gdzie odbędzie się II Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Łobuziaków. To będzie wyjątkowe wydarzenie oraz Mikołajki połączone ze zbiórką darów dla drużyny biegowej - „Łobuziaków”.

Akcja ma już zasięg wojewódzki, adresami zbiórek darów są: w Szczecinie, Trzcińsku-Zdroju, Świnoujściu i Gorzowie Wielkopolskim.


Na bieg zapisało się już 175 biegaczy oraz 100 dzieci, a opłata startowa zostanie w całości przeznaczona na spełnienie marzeń tj. 3-dniową wycieczkę dzieci z domu dziecka z Trzcińska-Zdroju do Warszawy, która zaplanowana jest na 1 czerwca 2019 roku z okazji Dnia Dziecka.


Na mecie, na wbiegające dzieci będzie czekał Św. Mikołaj oraz jego wesołe Elfy, które będą wręczały wszystkim najmłodszym prezenty. Każdy z milusińskich oprócz pięknego medalu otrzyma paczkę ze słodyczami.

Na dorosłych na mecie będzie czekać brązowy medalista mistrzostw świata Edmonton (2001) i halowy mistrz Europy Wiedeń (2002) na 800 m, rekordzista Polski na 800 m - 1.43,22 sam Paweł Czapiewski, który wręczy każdemu wbiegającemu zawodnikowi medal oraz poczęstuje go świeżo upieczonym, pachnącym i posłodzonym przepysznym naturalnym miodkiem pierniczkiem.

W biegu głównym na dystansie 5 km dla kobiet i mężczyzn za miejsca I-III open przygotowano wyjątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo zwycięzcy otrzymają piękne drzewka choinkowe. Pozostali zawodnicy wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych.


Dla 50 dzieci z dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych tj. Trzcińska-Zdroju oraz z Chojny po biegu głównym oraz integracyjnym ognisku, odbędzie się Bal Mikołajkowy z konkursami, zabawami oraz karaoke, który poprowadzi DJ Hanys.

Przyjeżdżając 9 grudnia do „Łobuziaków” na II Charytatywny Bieg Mikołajkowy każdy może zabrać ze sobą drobny upominek/dar/prezent. Dodatkowo Stowarzyszanie Sportowe ”Fani Formy” przekazało do licytacji numer startowy 1-Honorowy! podpisany przez drużynę "Łobuziaków", który zostanie przekazany darczyńcy w dniu biegu, który wpłaci na konto najwyższą opłatę startową!


W organizację wydarzenia włączyło się Województwo Zachodniopomorskie, a Pan Marszałek Olgierd Geblewicz objął imprezę swym patronatem honorowym. Paweł Czapiewski został członkiem komitetu honorowego biegu głównego.