Z inicjatywy Fundacji Wspierania i Rozwoju Sportu „Sport Life” i  Ministerstwa Sportu i Turystyki minionej soboty zorganizowano Ogólnopolski Narodowy Cykl Biegów na Orientację Pamięci Żołnierzy Powstania Warszawskiego.


W tym roku w imprezie wzięło udział 5 miejscowości: Grunwald, Kampinos, Gierłoż k. Kętrzyna, Dęblin i Cedynia. Bieg ma na orientację na celu popularyzację tej dyscypliny wśród dzieci i młodzieży oraz przybliżenie uczniom wiedzy historycznej dotyczącej Powstania Warszawskiego.

Współorganizatorami cedyńskiego biegu była Gmina Cedynia, Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Cedyni  oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Cedyńskiej.

Zawodnicy startowali ze stadionu miejskiego w Cedyni i pokonując trasę 5 km w jak najkrótszym czasie musieli dotrzeć do polany pod Górą Czcibora, odnajdując na trasie punkty kontrolne. Mimo niesprzyjającej pogody, wszyscy uczestnicy ukończyli bieg, niektórzy nawet w zaskakująco dobrym czasie. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i medale, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

W kategorii młodszej zwyciężyły drużyny:

I miejsce - Łukasz Puchalski, Patryk Modrzejewski i Bryan Puchalski,
II miejsce – Emilia Nabrzycka, Kuba Sojka, Martyna Liszka
III miejsce – Maciej Bochen, Dobromił Dąbrowski, Patrycja Luksa

W kategorii starszej najlepsi okazali się:

I miejsce – Michał Ludwiczak, Kacper Bartkowiak, Michał Sobiś
II miejsce –Paulina Wujko, Wiktoria Kubaj, Daria Luksa
III miejsce –Martyna Purczyńska, Anna Fedorowicz, Agnieszka Fedorowicz