Troje mężczyzn zatrzymanych zostało w godzinach nocnych przez Patrol Prewencyjny Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego na jednej ze stacji paliw w Pyrzycach. Jak się okazało pijani mężczyźni przyjechali na stację po zakupy.


- Realizując patrol prewencyjny w ramach podpisanego porozumienia "Bezpieczna Gmina na lata 2017 - 2020" z Gminą Pyrzyce, w niedzielę 29 lipca br,  na jednej ze stacji paliw członkowie naszego Stowarzyszenia zauważyli trzech mężczyzn wysiadających z pojazdu. Kierujący pojazdem sprawiał wrażenie nietrzeźwego - wyjaśnia Michał Dudek, członek Stowarzyszenia.

Patrol obserwując zachowanie mężczyzn zaczekał, aż wyjdą oni z zakupami i udadzą się do swojego pojazdu. Dziwne zachowanie oraz problem z otwarciem auta przez jednego z obserwowanych wzbudziło jeszcze większe podejrzenia członków patrolu.

Mężczyźni zostali poproszeni o podejście do samochodu Stowarzyszenia, gdzie powiadomiona została Policja. 
Przybyli na miejsce funkcjonariusze przeprowadzając badanie alkomatem potwierdzili przypuszczenia członków Stowarzyszenia. Jak się okazało, wszyscy trzej mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu.

- Jeśli spożywamy alkohol nie wsiadajmy za kierownicę. Takie zachowanie może doprowadzić do tragedii - apelują członkowie pyrzyckiego Stowarzyszenia.